Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce 2017

jarmarki świąteczne w Polsce 2017

Święta coraz bliżej. Myślę, że dla większości z nas to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Z jednej strony zasłużony odpoczynek z drugiej spotkania w gronie rodzinnym.

Marketingowcy od początku listopada próbują wzbudzić w nas zainteresowanie okresem świątecznym poprzez, wszechobecne reklamy, wystrój galerii handlowych, czy też różnego rodzaju przeceny. Oczywiście nie chodzi tu o nastrój (bo to raczej zabijają) ale o pieniądze, które w tym okresie zarabiają na nas firmy handlowe.

Jest jednak, przynajmniej dla mnie, pewien aspekt okresu przedświątecznego który lubię. Są to Jarmarki Bożonarodzeniowe. Wspaniała atmosfera, sznury kolorowych świateł, piękne dekoracje, mili i uprzejmi ludzie. Jarmarki, które głównie wzorujemy na bogatej niemieckiej tradycji, cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Mam wrażenie że z roku na rok liczba tego typu inicjatyw rośnie. Mam też wrażenie, że jakość oferowanych produktów jest coraz wyższa i nie są to tylko produkty „Made in China”. W zeszłym roku udało mi się upolować kilka ręcznie wykonanych bombek przez naszych polskich rzemieślników, które w tym roku również zawisną na mojej choince. Jeśli macie trochę wolnego czasu, polecam, chociażby dla poczucia atmosfery świąt, w trochę innym wydaniu, niż tradycyjne zasiadanie do stołu 🙂 

Poniżej lista jarmarków i terminy w których się odbywają:

Miejscowość Miejsce Termin
Gdańsk Targ Węglowy 02 – 23 grudnia
Warszawa Stare Miasto 25 grudnia – 7 stycznia
Wrocław Rynek 17 listopada – 22 grudnia
Kraków Rynek Główny 24 listopada – 26 grudnia
Olsztyn Stare Miasto 14 – 17 grudnia
Poznań Plac Wolności 18 listopada – 22 grudnia
Toruń Rynek Staromiejski 01 – 23 grudnia

Odpowiedź do artykułu “Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *